Wywiadówka

14 01 2018

We wtorek – 23 stycznia 2018r. o godz. 16.00 odbędzie się wywiadówka.Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

1 09 2017

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 4 września o godz. 9.00.

Autobus szkolny będzie w Stawie o godz 7.35, zabierze dzieci z kolejnych przystanków i wjedzie także na plac szkolny, gdzie mogą wsiąść dzieci z Wydrzyna w drodze do Kościoła. Msza rozpocznie się ok. 8.10. Następnie autobus przywiezie dzieci do szkoły.

Po uroczystości w szkole dzieci odjadą autobusem ok. 10.00.Informacja dla Rodziców Pierwszoklasistów

4 08 2016

Wyprawka dla Pierwszaka

 • Bloki rysunkowe: biały i kolorowy

 • Bloki techniczne: biały i kolorowy

 • Zeszyt w trzy linie 16 kartkowy – 2 szt. (kolorowe linie)

 • Zeszyt w kratkę 16 kartkowy – 2 szt. (jeden do korespondencji)

 • Farby plakatowe 6-8 kolorów

 • Pędzel: gruby, cienki

 • Kredki ołówkowe i świecowe

 • Ołówek 2 szt. (najlepszy HB i B)

 • Pióro na naboje lub kulkowe i zmazik do pióra

 • Długopis

 • Gumka

 • Plastelina

 • Klej

 • Nożyczki z metalowym zaokrąglonym końcem

 • Temperówka

 • Linijka (krótka do 20 cm)

 • Teczka na prace

 • Strój gimnastyczny: koszulka + spodenki

 • Worek szmaciany 2 szt. ( grubszy i większy na obuwie, drugi na strój gimnastyczny)

 • Obuwie po szkole (najlepsze na gumowej, białej podeszwie)

 • Pojemnik na śniadanie100-LECIE SZKOŁY

7 06 2016

Jubileusz 100-lecia szkoły obchodzony 5 czerwca 2016 r. był uroczystym wydarzeniem w życiu naszej szkoły. O godzinie 14:00 uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą na Golgocie Wydrzyńskiej, którą celebrowali: ks. proboszcz kan. Jerzy Wachowski, ks. wikariusz Andrzej Dębowski z Czarnożył oraz ks. kan. Jarosław Boral – proboszcz parafii św. Barbary w Wieluniu i pierwszy katecheta Szkoły Podstawowej w Wydrzynie.

Po Mszy św. wszyscy udali się pieszo do szkoły, gdzie kontynuowano obchody jubileuszu. Uroczystość rozpoczęto od poloneza w wykonaniu uczniów klas IV-VI pod kierunkiem p. Doroty Wójciak.

Pani dyrektor Danuta Włodarczyk serdecznie powitała przybyłych gości. W swoim przemówieniu nawiązała do bogatej historii placówki, nie zapominając o tych, którzy ją tworzyli – emerytowanych nauczycielach i swoich poprzednikach m.in. Barbarze Patyk i Józefie Świerkowskim, którzy byli honorowymi gośćmi na tej uroczystości. W swoim przemówieniu podkreślała, że w ciągu całej swojej działalności pedagogowie starali się stwarzać rodzinną atmosferę i warunki sprzyjające najpełniejszemu rozwojowi i wykorzystaniu potencjału dzieci. „Dziś, bazując na stuletnich doświadczeniach naszych znakomitych poprzedników, wciąż kontynuujemy ich dzieło” – mówiła dyrektor Danuta Włodarczyk. Złożyła serdeczne podziękowania za wspieranie  działań szkoły władzom gminy i radnym.

Wzruszenia nie krył wójt Andrzej Modrzejewski, który składając życzenia dyrekcji, gronu pedagogicznemu i uczniom zdradził, że on sam uczył się w tej szkole, podobnie jak jego ojciec i dzieci. Wspólnie z sekretarzem Piotrem Kędzią, panią skarbnik Barbarą Cieślak i powiatowym radnym Andrzejem Łebkiem złożyli na ręce Pani Dyrektor kwiaty i prezenty: obraz przedstawiający budynek szkoły i kosz słodyczy dla uczniów.

Z gratulacjami i upominkami przybył także radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Andrzej Chowis, który jako sekretarz powiatu przekazał życzenia od starosty Andrzeja Stępnia. W imieniu gminnych radnych życzenia składał  przewodniczący Jerzy Łabęcki. Nie zabrakło również wspomnień absolwentów szkoły: pana Józefa Marciniaka – absolwenta z rocznika 1930 i Stanisława Kozłowskiego – profesora Katedry Łąkarstwa i Krajobrazu Przyrodniczego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Miłym zwieńczeniem oficjalnej części uroczystości było przekazanie przez Daniela Sibiaka, dyrektora wieluńskiej redakcji Dziennika Łódzkiego na ręce dyrektor Danuty Włodarczyk i polonistki Moniki Gmerek dyplomu dla jednej z trzech „najfajniejszych szkół podstawowych w powiecie wieluńskim”. Szkoła Podstawowa w Wydrzynie znalazła się bowiem na wysokim, drugim miejscu w organizowanym przez redakcję konkursie, zdobywając aż blisko 20 tysięcy głosów.

Po przemówieniach przyszła pora na odsłonięcie pamiątkowej tablicy, która zawisła na budynku szkoły. Aktu poświęcenia dokonał ksiądz Jarosław Boral. Tablicę odsłonili Wójt Gminy Czarnożyły – Pan Andrzej Modrzejewski i dyrektor szkoły – Pani Danuta Włodarczyk.

Tego wyjątkowego dnia swoje artystyczne talenty zaprezentowali także uczniowie szkoły, którzy pod okiem nauczycielki: p. Moniki Gmerek przygotowali przepiękny program artystyczny z rysem historycznym.  Piękne dekoracje przygotowały panie Joanna Dudek i Dorota Wójciak, folder szkoły – p. Anna Józala. Aby ułatwić gościom podróż sentymentalną w przeszłość, p. Sylwia Kotowska przygotowała wystawę fotografii. Iluż wzruszeń i radości dostarczało przekładanie kart starych kronik, oglądanie zdjęć koleżanek i kolegów z klasy, zdjęć z wycieczek, odczytywanie wpisów w kronice. Goście mogli również oglądać pamiątkowe prace ręczne, stare podręczniki oraz przeczytać fragmenty książek o minionych czasach ofiarowanych szkole przez autora – Józefa Marciniaka.  Część jubileuszową prowadziła Alina Frejusz.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Na placu szkolnym stanęło wesołe miasteczko, grill, kawiarenka i loteria fantowa. Jubileusz zakończył się prywatką starszego nastolatka prowadzoną przez pracowników Radia Ziemi Wieluńskiej.100 lat Szkoły Podstawowej w Wydrzynie

16 05 2016

W tak dostojnym wieku nie wypada świętować samemu, a zatem zapraszamy wszystkich, którzy chcą z nami być tego dnia, do zaszczycenia nas swoją obecnością. Jubileuszowa uroczystość odbędzie się 5 czerwca 2016r.

 Społeczność Szkoły Podstawowej w Wydrzynie i Gmina Czarnożyły.

plakat