Przedszkole

Dnia 05.10.2018r. dzieci z klasy I i oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Komendy Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa, poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów strażackich, kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Dzieci miały okazję zobaczyć policyjne korytarze, większość pomieszczeń i wydziałów, w których pracują policjanci: pokój zgłoszeń, pokój przesłuchań, sale odpraw, pomieszczenia oficerów dyżurnych, a także pomieszczenia dla osób zatrzymanych. W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom wziąć i obejrzeć przedmioty służące im do pracy. Dzieci zobaczyły w jaki sposób ściąga się odciski palców i zbiera ślady, najbardziej były zafascynowane radiowozami policyjnymi oraz pokazem psa tropiącego. Miłą niespodzianką dla dzieci było wręczenie im przez policjantów kamizelek odblaskowych. W siedzibie straży dzieci zostały przywitane przez wszystkich pełniących dyżur strażaków. Już na samym początku strażacy zademonstrowali swoją niebywałą sprawność zjeżdżając po rurze, czy przebierając się błyskawicznie w strój bojowy. Ogromną niespodzianką dla dzieci była możliwość obejrzenia wozów strażackich oraz sprzętu potrzebnego do ich pracy. Wszyscy chętni, mogli wejść na pokład wozu strażackiego i usłyszeć głośne syreny strażackie. Dzieci mogły sprawdzić jak ciężkie są hełmy strażackie, dotykając i przymierzając je. Spotkania z Policjantami i Strażakami z pewnością pozostaną na długo w pamięci dzieci, być może marzenia chłopców ale i dziewczynek ziszczą się i zagoszczą w policyjnych i strażackich szeregach.

W dniu 24.09.2018r. do naszego przedszkola przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Tematem spotkania było przypomnienie przedszkolakom i uczniom klasy I podstawowych zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły i przedszkola. Policjanci zwrócili uwagę na bezpieczne korzystanie z dróg i chodników, przechodzenie przez ulicę w wyznaczonych miejscach, poprawną jazdę na rowerach. Ważnym punktem spotkania było przypomnienie o stosowaniu odblasków na odzieży, plecakach i rowerach. Podczas wizyty policjanci mówili o bezpieczeństwie dzieci w domu, przypominali numery alarmowe do służb ratunkowych. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, które kierowali do nich przedstawiciele policji. Wszyscy otrzymali drobne upominki od zaproszonych gości. Serdecznie dziękujemy policjantom, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

22 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ POMARAŃCZOWY (początek astronomicznej jesieni). Przedszkolaki w tym dniu przyszły ubrane na pomarańczowo. Nie brakowało pomarańczowych atrakcji. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o marchewce i innych „pomarańczowych” warzywach i owocach. Wykonały fantastyczne prace plastyczne. Z wielkim apetytem zjadły pomarańcze popijając przy tym pyszny sok pomarańczowy. Na koniec odbyły się wspólne tańce z pomarańczowymi balonami. Dla wszystkich był to bardzo wesoły dzień!

Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach wszystkich. Tak też było w naszym przedszkolu, do którego licznie w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie . Przedszkolaki przedstawiły swój program artystyczny , w którym pokazali swoje umiejętności muzyczne oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały laurki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy pokazać prace plastyczne. Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego o czym marzycie i pragniemy Wam podziękować za Wasz trud i ciężką pracę.

W dniu 30 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Bardzo miłą niespodzianką były odwiedziny pana pszczelarza, który opowiedział dzieciom jak wygląda proces tworzenia smacznego miodu, czyli przysmaku Kubusia Puchatka. Na koniec mogły same spróbować tego pysznego smakołyku. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez paniom fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia". Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

W ramach realizacji programu z zakresu profilaktyki zdrowia pt. "Kto nam powie jak trzeba dbać o zdrowie", w naszym przedszkolu wszystkie dzieci samodzielnie wykonały pyszne kanapki ze zdrowych produktów. Należy on do cyklu wydarzeń „Zdrowo się odżywiamy” i miał na celu przekazanie wiedzy o zdrowym stylu życia, uświadomienie zachowania sprzyjającego utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji, ukształtowanie poczucia odpowiedzialności za własne życie.

W dniu 04.11.2016r. w PSP w Wydrzynie odbyło się po raz pierwszy pasowanie na przedszkolaka. Występy rozpoczęły się piosenką pt. „Jedzie pociąg z daleka”. Dzieci wraz z panią przedszkolanką utworzyły pociąg. Następnie pani Elżbieta Pilarczyk powitała przybyłych gości. Kolejnym punktem programu były występy naszych małych artystów, po których odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Pasowania dokonała pani dyrektor Danuta Włodarczyk. Wszystkie dzieci, w tym ich uroczystym dniu, zostały obdarowane dyplomami i słodkimi upominkami.